Ak si myslíš, že ťa Xiaomi už nemôže prekvapiť, tak sa pozri na tento produkt. Reč je o Ningmei mini PC a je to mini počítač vo veľkosti Rubikovej kocky, ktorý táto spoločnosť predstavuje v rámci crowfundingu.

Ningmei mini PC

Ningmei mini PC hravo strčíš do vrecka

Tak ako sme už spomenuli vyššie rozmery tohto mini PC sú skutočne vo veľkosti Rubikovej kocky. Tento Mini PC, ktorý pre Xiaomi produkuje Ningmei (patriaca do ekosystému Xiaomi) hravo strčíš do vrecka. Zariadenie disponuje kovovým telom a je ideálne na prenášanie napríklad pri služobných cestách.

Ningmei mini PC

najväčším benefitom tohto mini PC je ako inak, veľkosť. Rozmery sú 62x62x42mm a je tak menší ako polovička plochy Xiaomi 10 a váži neskutočných len 145g. Čo je zhruba 0,6krát viac ako u Xiaomi Mi 10.

Čo poháňa Ningmei mini PC?

Mini PC veľkosti Rubikovej kocky je postavený spoločnosťou Ningmei a je poháňaný štvorjadrovým procesorom Intel J4125 s boostovacou frekvenciou 2,7 GHz. Zariadenie je tiež integrované s grafickým procesorom Intel UHD600 a disponuje až 8 GB RAM. Mini-PC tiež obsahuje až 256 GB pevný disk M.2 SSD a má efektívny dizajn rozptylu tepla.

Aj napriek miniatúrnej veľkosti, tento mini PC obsahuje aj niekoľkými portami. Napr. HDMI pre pripojenie monitorov, TV alebo projektorov. Externý výstup pre displej je až do rozlíšenia 4K. Ďalej tu nájdeme USB-C, dva porty USB 3.0, slot pre TF kartu a 3,5 mm zvukový konektor. Podporuje tiež pripojenie Bluetooth, ako aj dvojpásmové pripojenie Wi-Fi 2,4 G / 5G.

Aká bude cena a dostupnosť?

Cena Ningmei mini PC má začína na 999 juanov (cca 135 EUR) pre základnú verziu so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Cena 8 GB + 256 GB verzie je 1 249 juanov (~ 165 EUR). K dispozícii je tiež vydanie Marvel s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom za cenu 1 349 juanov (~ 180 EUR). Produkt je k dispozícii na webovej stránke Youpin. Dá sa očakávať, že tento inikátny mini počítač bude časom dostupný aj u naších partnerov. A my pevne veríme, že to bude ešte do Vianoc.

Ningmei mini PC Marvel

zdroj: itigic