Xiaomi veľmi rado púta pozornosť netradičným spôsobom. Príkladom je aj tento zápis do Guinessovej knihy rekordov, kde domino efekt umožnil „padnúť“ 4100 jednotkám vlajkovej lode Mi 11.

Tak ako sme v predchádzajúcom članku spomenuli, Xiaomi sa chystá na pomerne kuriózny zápis do Guinessovej knihy rekordov. Mi 11 je najnovšie špičkové zariadenie spoločnosti, ktoré len včera uzrelo svetlo svetla vo verzii určenej pre medzinárodný trh. Je to nepochybne skvelý a super výkonný smartfón. V tomto článku však nehovoríme o schopnostiach tohto zariadenia, ale o reklamnom triku spoločnosti (ktorý je brilantný, ale aj trochu riskantný). V skutočnosti ide o obrovský domino efekt pozostávajúci zo 4100 jednotiek Mi 11.

domino efekt

Domino efekt zachytený vo videu

Video určite nie pre slabšie povahy, ktoré sú zaťažené na samotnú značku. V skutočnosti je viditeľne znázornených 4100 jednotiek Xiaomi Mi 11, ktoré majú vytvoriť originálny dizajn. Choreografia je veľmi zvláštna, aj keď sama o sebe nič neznamená. Počas pádu zariadení však môžete vidieť text v čínštine, ktorý hovorí: „Choďte do boja s ľahkým batohom“. Čo to však v skutočnosti znamená?

Zistili sme, že toto je motto nového zariadenia Xiaomi Mi 11. Táto veta je v skutočnosti uvedená na stránke oficiálneho webu. Čo to v podstate znamená? V zásade ide o čínske príslovie, „v boji nenoste brnenie“, a teda zložte bremeno premýšľania o práci. Toto porekadlo sa dnes používa na to, aby sme pustili všetky druhy ťažkých a negatívnych myšlienok a aby sme dobre a šťastne pracovali.

zdroj: Xiaomitoday