Deň nezadaných 11.11 predstavuje „mobilizáciu“ troch miliónov pracovníkov, ktorým pomôže 4 000 lietadiel a lodí, sa pripravujú na najväčší online predaj na svete. tento čínsky „sviatok“ je mnohonásobne väčšou udalosťou ako v západnom svete populárny Black Friday a Cyber Monday.


Čínsky sviatok 11. novembra je najväčšou 24-hodinovou online nákupnou udalosťou na svete. V minulom roku bolo objednaných a dodaných 1,9 miliardy produktov. Očakáva sa, že v dôsledku pandémie a následného zadržaného dopytu z nej, padnú tento rok nové rekordy v počte nákupov.

Prečítaj si: Mega výpredaje 11.11 na Aliexpress

Populárne by mali byť najmä robotické čističe, vysávače a skrinky na náradie.

Singles Day in China – tiež známy ako 11.11 alebo Deň nezadaných 11.11 – pôvodne vytvoril online predajca Alibaba ako protiklad k romantickému Valentínu. Ako pôvodne vlastne vznikol celý tento „sviatok“ v Číne sa dozvieš z nášho článku.
V stredu sa predstaví viac ako 350 000 miestnych a medzinárodných značiek, nebudú chýbať ani ponuky áut či nehnuteľností.

môže ťa zaujímať: Veľká novembrová súťaž s portálom Lacné nákupy z Číny

Logistický výkon

Cainiao, logistické rameno spoločnosti Alibaba, uviedlo, že na prepravu tovaru do Číny používa viac ako 3 000 charterových letov a diaľkových nákladných lodí. V logistických skladoch a prístavoch bude pripravených 3 milióny ľudí, aby sa tovar dostal čo najskôr ku kupujúcim.
Cainiao tiež plánuje prevádzkovať viac ako 700 charterových letov na doručovanie balíkov mimo Čínu.


Pandemické výrobky

Očakáva sa, že už dvanásty rok budú zdravotné výrobky, ako sú vitamíny a čističe vzduchu, v rámci pandémie Covid-19 medzi najpredávanejšími výrobkami počas akcie Deň nezadaných 11.11 (tento typ tovaru pravdepodobne len v domácej Číne). V poslednom období vďaka analýze a získaným údajom z prognózy dopytu vyplynulo, že ľudia kladú čoraz väčší dôraz na zdravie.
Výnimkou nebudú ani samotné kozmetické výrobky. Jedným z dôvodov je aj fakt, že sa ľudia “naučili“ hromadne hromadiť nevyhnutné veci. Na druhú stranu sa predpokladá, že z dôvodu nevycestovania tohtoročnej dovolenky k moru, budú chcieť minúť tieto peniaze práve v obrovských výpredajoch, ktoré nás tieto dni čakajú.

Čo chystá Aliexpress?

11.11 bude pravdepodobne jeden z najdôležitejších dátumov pre tých, ktorí sú závislí na zľavových ponukách a nekonečných kupónoch, ktoré nám umožnia kúpiť produkty za najlepšiu cenu.

Ako obvykle, AliExpress nám dáva k dispozícii KUPÓNOVÉ CENTRUM, kde nájdeš široký zoznam zľavových kupónov a rôznych propagačných kódov.

zdroj: bbc