O budúcnosti Xiaomi je veľa pochybností. Po zaradení na čiernu listinu vojenských spoločností Trumpovou administratívou, si mnohí kladú otázku čo sa stane s touto spoločnosťou. Bude nasledovať Huawei?

Aj keď Huawei zakázali spoluprácu alebo obchodovanie s akoukoľvek americkou spoločnosťou, Xiaomi je trochu v inej situácií. Presnejšie povedané, čínska firma sa dostala na trochu iný zoznam, ktorý nespravuje americké ministerstvo obchodu.

Xiaomi

Nie, Xiaomi nezažíva to isté ako Huawei

Jedna z najväčších čínskych spoločností sa dostala do zoznamu zostaveného ministerstvom obrany USA, ktorého existencia sa datuje od roku 1999. Za tie roky ním prešlo mnoho spoločností bez toho, aby museli ukončiť svoju činnosť.

Trumpova administratíva sa však v prípade Xiaomi obáva, že by spoločnosť mohla pre USA predstavovať potenciálnu hrozbu. V prípade, ak by tento čínsky gigant na tomto zozname ostal, žiadna americká spoločnosť by do neho nemohla investovať.

Čo najhoršie sa môže Xiaomi stať?

Práve teraz, okrem skutočnosti, že žiadny investor nemôže investovať do spoločnosti Xiaomi Corp, už začalo aj to najhoršie – prepad čínskeho giganta na trhoch s akciami. Na konci hongkonskej burzy cenných papierov klesla hodnota o 10,26% po takmer ročnom raste.

Xiaomi
Pokles Xiaomi na akciovom trhu

Xiaomi odštartovalo tento rok dosiahnutím svojho historického maxima s hodnotou na akciu vyššou ako 35 HK$. Žiaľ, v súčasnosti hodnota každej akcie nepresahuje 29 HK$. Je normálne, že po správach tohto typu začnú investori a obchodníci predávať, aby opäť nakúpili po viac ako bezpečnom poklese hodnoty akcie.

Xiaomi

Aj keď je ťažké predpokladať, aké dôsledky bude mať rozhodnutie Trumpovej administratívy jedná vec je istá. Xiaomi nie je na jednej a tej istej lodi ako Huawei.

zdroj: xiaomiadictos