V porovnaní s ostatnými televízormi rovnakej veľkosti, nový 98-palcový televízor Redmi TV Max 98 v Číne spôsobil hotový ošiaľ a konkurenciu predčil novým rekordom v predaji. Samotné predajné číslo od Xiaomi potvrdzuje, že predaje tohto televízora od Xiaomi sú až o 30-krát väčšie ako kumulované predaje u konkurencie.

Predaj neovplyvnil ani fakt, že Xiaomi musí pri svojej inštalácii použiť dokonca žeriav. Podľa CEO spoločnosti, boli jej žeriavy použité viac ako 600-krát a celkovo vyšplhali na viac ako 55 000 poschodí.

98-palcový televízor

98-palcový televízor Xiaomi a jeho parametre

Televízor disponuje 4K LCD obrazovkou s podporou HDR dosahuje veľkosť 98 palcov a má farebný gamut NTSC 85%. Okrem toho pridáva 192-úrovňové dynamické podsvietenie, ktoré zvyšuje efekt zobrazovania.

Vo vnútri nájdeme výkonný 4-jadrový 64-bitový procesor vyrobený 12 nm technológiou, ktorý je kombinovaný so 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Celkom zaujímavé vlastnosti pre televízor.

Redmi TV MAX 98 má 3 HDMI, 2 X USB, AV, S / PDIF vstupy, Bluetooth 4.2 a WiFi 802.11ac. Zároveň je kompatibilný so zvukom Dolby a panoramatickým zvukom DTS-HD.

98-palcový televízor

Veľké rozmery nového televízora znemožňujú jeho prepravu tradičnými výťahmi alebo schodmi. Pre správne doručenie do domu klientov sa používa žeriav, pomocou ktorého sa dá 98-palcový televízor preniesť cez balkóny, terasy alebo okná.

Koniec koncov, samotné Xiaomi sa javí byť hrdé na tržby dosiahnuté s Redmi TV Max 98-palcovým 4K HDR televízorom. Ten sa predáva za vynikajúcu cenu po celej Číne a zasahuje do 31 provincií a regiónov, s celkovým počtom 290 miest.

My len dúfame a tešíme sa, kedy sa táto televízia dostane do predaja aj vo zvyšku sveta. Jeho skvelý pomer kvalita / cena by nepochybne priniesol úspech v predaji a prilákal mnohých kupujúcich. Podobne ako je to aj v prípade Xiaomi Mi TV 4S.

98-palcový televízor od Xiaomi stojí na domácom čínskom trhu 1999 yuanov, čo je približne 2600 EUR. možno vo vzdialenej budúcnosti sa aj v Euroópe dočkáme týchto gigantických televízorov od Xiaomi.

zdroj: xiaomiadictos