Ako uviedol Lei Jun, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Xiaomi, tak spoločnosť plánuje začatie sériovej výroby svojich značkových automobilov v prvej polovici roku 2024.

Hovorca čínskeho technologického gigantu sa podelil o správy (zdroj: Reuters), ktoré boli založené na komentári vyššieho predstaviteľa počas investorskej akcie. Zang Ziyuan, riaditeľ medzinárodného marketingového oddelenia Xiaomi, tiež zverejnil správu na svojom oficiálnom účte Weibo (čínska webová stránka pre mikrobloging). Ide najmä o prvý oficiálny cieľ spoločnosti v jej pripravovanej divízii elektrických vozidiel, ktorá bola prvýkrát oznámená začiatkom tohto roka.

Okrem toho, akcie značky tiež vzrástli o 5,4 percenta, čo tiež znamená najväčší denný percentuálny nárast od 12. mája 2021. V marci spoločnosť tiež uviedla, že do svojho projektu elektrických áut investuje v priebehu nasledujúcich desiatich rokov až 10 miliárd amerických dolárov. V auguste Xiaomi tiež dokončilo obchodnú registráciu pre svoju divíziu elektrických vozidiel pod názvom Xiaomi EV. V aktuálnej fáze to nie je len registračná známka, ale malo by v tejto divízií pracovať približne 300 inžinierov.

V súčasnosti je spoločnosť v nábore pre svoj automobilový projekt, aj keď ešte neprezradila, či sa pre svoje vozidlo spojí s etablovanou automobilovou značkou, alebo či bude toto auto vyrábať sama.

xiaomi auto

Faktom však je, že popularita a vývoj elektromobilov nepatrí medzi domény len silných hráčov ako Xiaomi alebo Apple. Ale v poslednom období môžeme badať aj záujem o vývoj Huawei alebo Baidu, či najväčšieho výrobcu elektroniky na svete Foxconn, ktorý dokonca predstavil aj prvé tri prototypy.

Zdroj: gizmochina pravda