Mi Home, ekosystém inteligentnej domácnosti vyvinutý Xiaomi, sa postupne stal najširšou platformou AIoT na svete. Vďaka neuveriteľnému množstvu pripojených zariadení po celom svete sa Xiaomi rozhodlo, že sa zameria na zlepšenie svojho vlastného ekosystému.

Túto informáciu uviedol Lu Weibing, generálny riaditeľ spoločnosti Redmi. Podľa slov Lu Weibinga sa Xiaomi plánuje zamerať na inteligentnú domácnosť, vylepšenie používania svojich produktov, ako aj samotnú aplikáciu Xiaomi Home.

Hoci v aplikácii Mi Home môžeš pracovať s pripojenými zariadeniami, na výber máš len veľmi málo možností. Samotný počet rutín a možností automatizácie je v porovnaní s inými platformami skutočne malý. Napríklad, v Xiaomi Home nemôžeš nastaviť aktiváciu svetiel podľa „úsvitu“ alebo „súmraku“.

Xiaomi Mi Home

Vyzerá to tak, že plány na zlepšenie a rozšírenie možností platformy Xiaomi Mi Home majú prednosť pred rozšírením produktov.
Nám osobne sa toto rozhodnutie páči a sme si istí, že aj samotnému Xiaomi to prinesie úžitok. Zameranie sa na takéto malé kroky, ktoré vedú k jasnému cieľu pomohli mnohým iným spoločnostiam ako sú Google či Amazon.

Xiaomi sa zatiaľ k novým plánom nevyjadrilo. V minulosti však niekoľko krát načrtlo prísľub zlepšenia používateľského zážitku pri používaní inteligentných produktov. Sme si preto istí, že formálne vyjadrenie Xiaomi sa dozvieme už o niekoľko dní v jeho oficiálnom pláne pre rok 2021.

zdroj: xiaomiadictos