Veľký rast, ktorý spoločnosť Xiaomi v posledných rokoch zaznamenáva, jej pomáha umiestnit sa na druhé miesto v počte predaných chytrých telefónov na svete. Xiaomi prekonáva Apple a čoskoro sa môže stať najdôležitejším hráčom na trhu.

S rastom 83% sa Xiaomi podarilo ukradnúť pozíciu spoločnosti Apple a umiestniť sa v rebríčku ako druhá spoločnosť, ktorá predáva najviac mobilných telefónov. Týmto spôsobom sa Xiaomi podarilo v druhom štvrťroku 2021 zvýšiť svoj podiel na trhu na 17%, a práve na tento fakt poukazuje štatistická agentúra Canalys.

Ak to takto bude pokračovať, Xiaomi sa čoskoro stane najdôležitejšou spoločnosťou na svete

Ale pozor, na prvom mieste tu nájdeme Samsung, ktorý sa s rastom +15% umiestňuje na prvej priečke s malým rozdielom oproti Xiaomi. Kórejčanom sa vďaka tomuto malému rastu tržieb darí viesť rebríček s 19% podielom na trhu.

Xiaomi prekonáva Apple

Okrem týchto dvoch spoločností patrí tretie miesto americkému gigantovi Apple a to so 14% podielom na trhu. Tento pokles je spôsobený tým, spoločnosť s „nahryznutým“ jablkom zvýšíla svoje tržby len o 1%.

Rovnako tak na štvrtom a piatom mieste, s rastom o 28%, respektíve 27%, nájdeme Oppo a Vivo. Ide o čínskych výrobcov, ktorých podiel na trhu stúpa každým rokom a kde sa dá očakávať, že v budúcnosti možu prekonať aj pozíciu Apple.

zdroj: xiaomiadictos canalys