Takmer každý deň nás Xiaomi prekvapí nejakou novinkou. Pod platformou Youpin predstavuje veľmi zaujímavé vychytávkami, medzi ktoré patra aj tieto mechanické hodinky.

Niet pochýb o tom, že neexistuje deň, aby nás Xiaomi neprekvapilo novým produktom na svojej crowdfundingovej platforme. Youpin sa stal jedným z našich najväčších koníčkov, platformou nabitou zaujímavými vychytávkami, medzi ktorými dnes nájdeme aj tieto nové mechanické hodinky.

mechanicke hodinky Xiaomi

Ide o naozaj unikátne mechanické hodinky

Pri príležitosti 600. výročia dokončenia Zakázaného mesta v Číne spoločnosť Xiaomi uviedlo na trh tieto mechanické hodinky typu Tourbillon na predaj na svojej crowfoundingovej platforme i Youpin. Hodinky svojim unikátnym mechanickým dizajnom nepochybne nikoho nenechájú ľahostajným.

mechanicke hodinky Xiaomi

Vo vnútri týchto hodiniek sa nachádza až 100 pohyblivých časti, pričom všetky bolu navrhnuté v dokonalej povrchovej úprave. Každá z týchto častí váži maximálne 0,3 gramu. Čo hodinkám umožňuje automaticky regulovať malé chyby časovania, ktoré sú spôsobené gravitáciou.

mechanicke hodinky Xiaomi

Tieto mechanické hodinky od Xiaomi prichádzajú v rozmeroch 42 x 265 x 22 mm a majú celkovú hmotnosť 95 gramov. Hodinky sú aj vodeodolné a to vďaka certifikácií 5ATM. Sklíčko je kryté zafírom, čo zabezpečí maximálnu odoslnosť voči poškrabaniu.

Kvôli limitovanému predavanému množstvu týchto hodiniek, majú každé z nich vlastnú registráciu.

Cena a dostupnosť

Aktuálne sa tieto mechanické hodinky predávaju iba v Číne na stránke Youpin v cene 5999 yuanov čo je približne 771 EUR. Cena je nastavená veľmi vysoko, ale vzhľadom na jedinečnoosť hodiniek je adekvátna. V súčasnosti nie je známe, čí tieto hodinky dorazia aj do EU alebo sa budú predávať iba doma v Číne.

zdroj: xiaomiadictos youpin