Spoločnosť Xiaomi včera podľa plánu predstavila na globálnom trhu Xiaomi Pad 5, veľmi očakávané zariadenie, ktoré bude mať nepochybne veľký prínos, najmä pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu k iPadu Pro.

Na rozdiel modelov, ktoré boli predstavené pre domáci čínsky trh, tak Xiaomi Pad 5 bol predstavený na medzinárodnom trhu len v jedinom variante. Medtincárodná verzia prichádza bez pripojenia 5G a so zakomponovaným procesorom Snapdragon 860. Navyše bude k dispozícii iba v dvoch farbách: Cosmic Grey a Pearl White.

Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5, funkcie a príslušenstvo

Xiaomi Pad 5 prichádza na globálny trh s 11-palcovým IPS LCD panelom. Má rozlíšenie 2,5K, maximálny jas 500 nitov a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Takisto nechýba podpora TrueTone, HDR10 a Dolby Vision.

Telo tabletu je vyrobené zo zliatiny hliníka má hrúbku iba 6,86 mm a hmotnosť nepresahuje 515 gramov. Stáva sa tak z neho ľahký a prenosný tablet na každodenné používanie.

Xiaomi Pad 5 je vybavený vysoko výkonným 7nm procesorom Qualcomm Snapdragon 860 s maximálnym taktom až 2,96 GHz. Aby boli používatelia vždy v spojení, tento tablet disponuje batériou 8 720 mAh, ktorá ponúka veľmi dobrú výdrž.

Xiaomi Pad 5

Okrem toho má táto globálna verzia Xiaomi Pad 5 13 -megapixelový hlavný fotoaparát a 8 -megapixelový predný fotoaparát. Ako prezentované príslušenstvo sa bude ponúkať ochranné puzdro a stylus s názvom Xiaomi Smart Pen, ktorý s hmotnosťou iba 12,2 gramov a frekvenciou dotyku 240 Hz.

Cena a dostupnosť Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5 by mal prísť na EU trh približne okolo 25. septembra za cenu 399,99 eur. Predpokladáme, že čokoro bude EU verzia dostupná aj na popiulárnych eshopoch ako je Aliexpress či Banggood a možno aj v lepšej a dostupnejšej cene ako v tunajších obchodoch.