Hlavným predstaviteľom dnešných dohadov a špekulácií z Číny je Xiaomi Mi 11 Pro. Všetko nasvedčuje tomu, že tento smartfón bude disponovať parádnym fotoaparátom. Špekuluje sa, že bude obsahovať teleobjektív, ktorý ponúkne až 120 násobné priblíženie.

Aj keď Xiaomi Mi 11 nemá teleobjektív je pravdepodobné, že práve Xiaomi Mi 11 Pro bude obsahovať mimoriadne kvalitný teleobjektív. Podľa stanice Digital Chat Station sa tento nový chytý telefón bude vyznačovať tým, že jeho priblíženie bude až 120 násobné.

Jeho fotografická sada by navyše bola tvorená celkovo tromi senzormi a nie štyrmi, ako sme videli v iných predchádzajúcich renderoch. Xiaomi Mi 11 Pro by mal ponúknuť 50 Mpx hlavný snímač, širokouhlý snímač s vysokým rozlíšením a tento teleobjektív so 120-násobným zväčšením.

Napriek tomúto zlepšeniu – žväčšeniu, ktoré je digitálne a nie optické, pravdepodobne nepresvedčí. Ako sme si mohli všimnúť pri predstavení Xiaomi Mi 10 Youth Edition, je užitočné pri určitých úlohách, ale nie pri získavaní ostrých fotografií z veľkej vzdialenosti.

Čas ukáže, či tentokrát Xiaomi pri modeli Mi 11 Pro pridá hybridný teleobjektív s masívnejším zväčšením optickej časti, aby sa tým dosiahli kvalitné fotografie s dobrou definíciou, keď sa priblížime k objektom v diaľke.

zdroj: xiaomiadictos