Vynechanie nabíjačky, ktoré urobilo Xiaomi, Apple alebo dokonca Samsung, nebolo urobené zo dňa na deň. Myšlienka, že nabíjačka už nebude súčasťou nového smartfónu Xiaomi vznikla už pred mnohými rokmi.

Tento nový „bizniss plán“ údajne za účelom zlepšenia životného prostredia započal pri Apple a jeho iPhone 12 a pokračoval u Xiaomi Mi 11. Ako však vysvetlil CEO Xiaomi, Lei Jun, prvotná iniciatíva tejto myšlienky sa zrodila už pred 5 rokmi.

Na Xiaomi sa strhlo veľké množstvo kritiky, ktoré obviňovali spoločnosť z napodobňovania rovnakých krokov aké zaviedol Apple. Preto sa generálny riaditeľ Xiaomi rozhodol celú situáciu objasniť a zabezpečiť. Vynechanie nabíjačky z krabice smartfónov Xiaomi bolo uznané asi pred 5 rokmi.

vynechanie nabíjačky

Ako vysvetľuje Lei Jun, Xiaomi už v roku 2015 zvažovalo možnosť vynechania nabíjačky zo svojich smartfónov. Dôkazom týchto tvrdení sú napríklad aj médiá ako GSMArena, ktoré v tom čase publikovali rovnakú tému. Tento fakt jasne ukazuje, že Xiaomi pred 5 rokmi reálne uvažovalo o tejto možnosti.

Xiaomi dalo jasne najavo, že už nie je značka, ktorá sa pokúša napodobňovať iPhone, ale za atraktívnejšiu cenu. V súčasnosti predstavuje značku s vlastným znakom identity, ktorej rozhodnutia sa prijímajú z vlastnej iniciatívy.
Napriek tomu niet pochýb o tom, že to bol Apple, ktorý inicioval túto zmenu a povzbudil ostatné spoločnosti, aby podnikli prvý krok.

Xiaomi dáva pri novej vlajkovej lodi smartfónu na výber či chceš model s nabíjačkou alebo bez nej

Cena bola rovnaká a sami kupujúci sa mali rozhodnúť. Avšak keď je niečo zadarmo, tak je samozrejme, že drviva väčšina chela aj samotnú nabíjačku. (tá nabíjačka ma inak hodnotu 12eur). K 1.1. 2021 Xiaomi predalo 350 000 kusov Mi11.

vynechanie nabíjačky

A podľa výpočtov iba 6% z celkového predaja novej vlajkovej lode Xiaomi neobsahovali nabíjačku. Ide o skutočne kuriózny fakt, ktorý je o to prekvapivejší, ak si uvedomíš, že sa jedná o čínsky trh, kde Xiaomi predáva najviac produktov s tou istou nabíjačkou.

zdroj: xiaomi adictos