Xiaomi s príchodom Redmi Note 9 5G predviedlo náročné testy, ktorými každý zo svojich nových smartfónov prechádza, než vstúpi do predaja. Cieľom týchto početných testov je zaručiť fyzickú odolnosť pri každodennom používaní zariadení a spokojnosť zákazníka.

Xiaomi sámo o sebe testuje každý fyzický prvok svojich nových smartfónov. Možno sa ti to môže zdať nepodstatné pri tom veľkom počte produktov, ktoré neustále uvádza na trh, avšak skrýva sa za tým oveľa viac. Nehovoríme len o odolnosti proti pádom, ale o odolnosti tlačidiel na ovládanie hlasitosti a napájania alebo dokonca o USB porte.
Spolu s predstavením nového Redmi Note 9 5G Xiaomi zverejnilo zaujímavé video, v ktorom môžeš postrehnúť časť jeho testovacích laboratórií. V týchto zariadeniach a spolu so všetkými druhmi strojov testuje Xiaomi mohutnosť a odolnosť každého nového smartphonu, ktorý predstavuje na trhu.

Ako môžeš vidieť, proti pádom a nárazom nie je testovaná len každá nová generácia. Súčasťou je aj testovanie odolnosti pri ohýbaní, odolnosť každého z tlačidiel, alebo dokonca odolnosť obrazovky v priebehu času s neustálym kĺzaním prstov cez ňu.

Smartfóny sú navyše vystavené extrémnym teplotám. Testované sú samozrejme aj na prachové častice, vodu alebo dokonca pri použití v daždi, alebo v chladnom, zasneženom dni.
Je jasné, že mohutnosť a odolnosť smartfónov Xiaomi nie je to, čo bývala. Xiaomi neustále inovuje. A vďaka týmto inováciam je zrejmé, že sú oveľa silnejšie a odolnejšie. To zaručuje vysokú kvalitu proti opotrebovaniu a následkom každodenného používania.