Hneď po októbrovom predstavení nového iPhone sa spoločnosť Samsung žačala vysmievať, že do krabice iPhone 12 Apple nepridal napájací adaptér a rovnako tak ani do starších modelov. Teraz dohady naznačujú, že nové modely Galaxy S21 nebudú dodávane s nabíjačkou, ktorá je obvykle súčasťou balenia.

Ako informoval brazílsky technologický web Tecnoblog, nové modely Galaxy S21, Galaxy S21 + a Galaxy S21 Ultra práve schválila spoločnosť ANATEL v Brazílii, ktorá je ekvivalentnou agentúrou FCC v USA (v Európe je to CE) . Nové zariadenia majú kódové označenia SM-G991B / DS, SM-G996B / DS a SM-G998B / DS.

ako by mohla vyzerať novinka Galaxy 21

Aj keď dokumentácia predložená na serveri ANATEL neprezrádza veľa podrobností o pripravovaných vlajkových smartfónoch Galaxy, prezrádza pozoruhodnú zmenu v ponuke telefónov Samsung pre budúci rok. ANATEL upozorňuje, že všetky tri nové modely Galaxy S21 nebudú mať v balení pribalenú nabíjačku. Súčasťou nebudú ani slúchadlá.

To nebude prekvapením, pretože už teraz sa hovorilo o tom, že spoločnosť Samsung sa chystá zbaviť nabíjačiek svojich budúcich inteligentných telefónov. Je však iróniou, že sa spoločnosť naďalej vysmieva spoločnosti Apple, ale neskôr urobí to isté. Pred niekoľkými rokmi si juhokórejská spoločnosť robila žarty z toho, že Apple v roku 2017 odstránil konektor pre slúchadlá z iPhonu, potom bol Galaxy Note 10 predstavený v roku 2019 bez konektora pre slúchadlá – rovnako ako iPhone.

Zaujímavosťou je napríklad aj to, že brazílsky minister pre ochranu spotrebiteľa uvažuje o nátlaku na Apple, aby predával iPhony s priloženou nabíjačkou v tejto krajine. Ak sa to stane, môže byť spoločnosť Samsung tiež nútená ponechať nabíjačku v krabici so svojimi smartfónmi v Brazílii. A ktovie, možno to urobia aj ďalšie krajiny.

Nedá nám nespomenúť ako sa Xiaomi vysmievalo Apple, za vynechanie nabíjačiek v novinkách. Myslíš, že Xiaomi sa prikloní k rovnakej politike ako Apple, alebo možno Samsung?

V preklade

Dobré ráno #MiFans, dnes sa nám snívalo, že naše smartfóny prišli bez nabíjačky v krabici 😰😰😰
Našťastie bola to len nočná mora⚡⚡⚡

zdroj: 9to5mac