Spoločnosť Segway je pravdepodobne najznámejšia vďaka svojim vyvažovacím elektrickým zariadeniam, ale ich najnovší produkt na kolesách je trochu zvláštny a skôr sa sústredí na údržbu tvojho trávnika. Segway Navimow je prvou robotickou kosačkou spoločnosti, a aj keď to nemusí byť najideálnejšia možnosť vo vesmíre nosľubuje oveľa jednoduchšie nastavenie a bez potreby napájacieho kábla.

Segway Navimow

Spoločnosť Segway prináša „virtuálny geofencing“, čo v praci znamená využívanie GPS a niekoľko ďalších senzorov. Táto kombinácia sa nazýva EFLS (Exact Fusion Locating System), a v praxi to znamená, že kombinuje GPS a ďalšie typy senzorov, aby dosiahla presnosť polohovania až 2 cm. Po oboznámení sa s rozložením trávnika je možné v aplikácii Segway vytvoriť zóny kosenia vrátane „zakázaných“ oblastí a priechodov, pomocou ktorých je možné prepojiť viacero zón.

src=“https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js“>

Rovnako ako robotický vysávač, tak aj Navimow automaticky zistí najefektívnejšiu cestu cez trávu a upravuje ju tak, ako to len ide. Nezostanú žiadne stopy a algoritmus sa postupom času učí zvyšovať efektivitu a skracovať čas. Segway predpokladá, že bude bežať oveľa častejšie ako ručné kosačky, pričom bude neustále sekať trávu tak, aby udržal konzistentnú výšku. Oblasti, kde tráva rastie silnejšie a vyššie, budú mať prioritu pri častejšom kosení.

Podobne, ako to poznáme z robotických vysávačov, tak aj táto kosačka disponuje vstavanými protikolíznymi senzormi. Ultrazvuky sú navrhnuté tak, aby rozpoznali možné prekážky a obišli ich, zatiaľ čo senzory nárazov pošlú Navimow preč iným smerom. Systém BladeStop Segway pozastaví kosenie, ak sa priblíži človek alebo zviera. Ak sa niekto rozhodne ukradnúť tvojho robota, tak v smartfóne ti vyskočí upozornenie, ktoré v aplikácii nahlási svoju polohu v reálnom čase.

Segway Navimow

Segway tvrdí, že kosačka zvládne až 45-stupňový náklon vďaka 50 mm gumeným kolieskam, pričom 10 200 mAh batéria je navrhnutá pre trávniky do 3 000 metrov štvorcových. Ak náhodou kosačka nestihne dokosiť trávnik, tak podobne ako pri robotických vysávačoch, dobije sa a bude pokračovať tam, kde skončila.

Segway Navimow

Segway Navimow disponuje vodotesnosťou IPX6 a dažďový senzor automaticky pošle kosačku späť do doku v prípade nepriaznivého počasia. Aplikácia môže tiež plánovať a kontrolovať výšku kosenia trávy. Tú je možné nastaviť zhruba od 3 cm do 6,1cm. Segway tvrdí, že hluk počas prevádzky je iba 58 dB, a teda kosačka je výrazne tichšia ako väčšina konkurencie.

Segway Navimow

Určite ťa zaujíma cena Segway Navimow

K dispozícii budú štyri verzie, pričom kosačka Segway Navimow H500E je najlacnejšia a je určená pre trávniky s rozlohou približne 500 metrov štvorcových. Cena pre tento typ je 1 199 EUR a má WiFi pripojenie. Ceny modelov Navimow H800E, H1500E a H3000E sa pohybujú od 1 499 EUR do 2 499 EUR v závislosti od veľkosti plochy na kosenie sa zvyšuje ak celkova kapacita batéria a tým aj cena. Súčasťou je aj dátové pripojenie 4G a systém proti krádeži s GPS.

zdroj: navimow slashgear