O nadchádzajúcej vlajkovej lodi série smartfónov Xiaomi, Mi 11, sa v posledných správach hovorí čoraz častejšie. Teraz sa navyše podarilo uniknúť nové ochranné púzdro pripravovanej vlajkovej lode smartphonu, ktorý môže zase čo to odhaliť.

Ochranné puzdro Mi 11 Pro uniklo do sveta online priestoru, avšak zatiaľ nebola odhalená jeho pravosť. Odporúčame ti brať túto informáciu s nadhľadom, keďže nejde ešte o oficiálny, potvrdený dizajn.


Uniknutý obrázok naznačuje, že smartphone bude dodávaný so štyrmi fotoaparátmi. Zdá sa, že sa Xiaomi rozhodlo pre horizontálnu maticu kamery s umiestneným modulom v ľavom hornom rohu.

Xiaomi Mi 11

Neraz sa hovorilo aj o tom, že by smartphone mohol byť vybavený displejom s rozlíšením 2K s výrezom v dierke na vrchu pre umiestnenie prednej kamery. Očakáva sa tiež, že príde s podporou obnovovacej frekvencie 120 Hz.

Xiaomi už potvrdilo , že smartphon bude vybevný novo predstaveným mobilným čipsetom Qualcomm Snapdragon 888. Taktiež sa uvádza, že Mi 11 Pro by mohlo mať podporu pre 120W technológiu rýchleho nabíjania, ktorú predstavila čínska spoločnosť začiatkom tohto roka.
Hoci Xiaomi zatiaľ nepotvrdilo oficiálny dátum uvedenia na trh, niektoré správy naznačujú, že nová vlajková loď  by sa mohla uviesť na trh koncom tohto mesiaca . Ak je to tak, v najbližších dňoch nás čaká oznámenie oficiálneho dátumu uvedenia.