Nový špičkový procesor od Qualcommu sa nakoniec volá Snapdragon 888 a bude to zariadenie od Xiaomi, ktoré bude prvým „majiteľom“ tohto vlajkového procesora.

Qualcomm ponúka procesor určený pre špičkovú výrobu, procesor, ktorý je tentokrát vyrobený 5 nm technológiou a integruje už tretiu generáciu 5G modemu, X60 5G Modem-RF System.
Tento nový procesor sa spája do štruktúry tvorenej 8 jadrami: 1 x Cortex X1 s frekvenciou 2,84 GHz, 3 x Cortex A78 s frekvenciou 2,42 GHz a 4 x Cortex A55 s frekvenciou 1,8 GHz. Na druhej strane môžeš postrehnúť pridanie GPU Adreno 660 a Hexagon 780 DSP.

Snapdragon 888

Snapdragon 888, nielen na smartfónoch, ale aj na notebookoch

Ako uviedol samotný výrobca, nový Snapdragon 888 nebude čipom mysliacim iba na smartfóny. Môžeš sa tešiť, že sa ho dočkáš nielen v modemoch, ale dokonca aj notebookoch.
Čo sa nám osobne veľmi páči. Tento nový špičkový procesor od Qualcomm strojnásobuje výpočtový výkon fotografie a dosahuje procesorový výkon 2,7 gigapixelov za sekundu. Ako sa ukázalo, s týmito vlastnosťami dokáže tento procesor urobiť 120 fotografií rýchlosťou 12 MP za sekundu.

Medzi prvé zariadenia, ktoré uzrú svetlo s týmto Snapdragonom 888, sú samozrejme zariadenia Xiaomi. V tomto prípade bude mať na starosti uvedenie produktu na trh práve Xiaomi, ktorý ho ako líder predstaví pravdepodobne spolu so Xiaomi Mi 11 začiatkom roku 2021.

zdroj: xiaomiadictos