Okrem najnovších upozornení, pokrytia siete a času ti stavový riadok tvojho Xiaomi zobrazuje aj stav batérie. Prostredníctvom malej ikony môžeš zistiť, koľko batérie ti zostáva a či používaš nejaký mechanizmus na úsporu batérie.

V dnešnej dobe sa veľmi veľa ľudí obáva, či budú mať dostatok batérie, aby s telefónom vydržali celý deň.
Teraz, vďaka nadstavbe operačného systému MIUI môžeš meniť ikonu batérie tvojho Xiaomi a prispôsobovať jeho dizajn alebo formát tak, ako sa ti to najviac páči. Medzi dostupnými možnosťami môžeš jednoducho zobraziť jeho ikonu, percento stavu batérie, alebo oba prvky samostatne.

Ako zmeniť ikonu batérie na tvojom Xiaomi telefóne

Ak chceš zmeniť ikonu batérie v tvojom Xiaomi, či už vo formáte alebo dizajne, môžeš to urobiť pomocou nasledujúcich krokov:

1.) Prejdi do časti Nastavenia> Displej> Ovládacie centrum a oznamovacia lišta
2.) Keď sa nachádzaš vo vnútri, z možnosti „Indikátor batérie“ môžeš zmeniť ikonu batérie tvojho Xiaomi.

Týmto spôsobom si môžeš prispôsobiť Xiaomi podľa tvojho konkrétneho vkusu alebo potreby. Môžeš to nakonfigurovať tak, aby jasnejšie zobrazovala iba ikonu, v rámci ktorej je percentuálne vyjadrenie alebo oba prvky samostatne.

Xiaomi

V prípade, že by si chcel získať prístup k ešte širšej škále rôznych dizajnov, môžeš si nainštalovať aplikáciu Xiaomi Theme. Aj pomocou tejto aplikácie dokážeš meniť tému a dizajn tvojej batérie.

zdroj: xiaomiadictos