V dôsledku dopadov pandémie koronavírusu klesla globálna produkcia smartfónov v roku 2020 iba na 1,25 miliárd kusov. K miernemu zlepšeniu by malo prísť v roku 2021, kedy by toto číslo mohlo stúpnuť na 1,36 miliárd kusov. Avšak ani toto zlepšenie nepomôže spoločnosti Huawei, pri ktorom sa očakáva prepad z rebríčka Top 6.

Huawei

Podľa správy vydanej spoločnosťou TrenForce, predstavoval medziročný pokles výroby smartfónov za rok 2020 rekordných 11%. V predchádzajúcom roku sa z hľadiska objemu výroby na prvých šietich miestach umiestnili spoločnosti Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi a Oppo.

Huawei v tomto roku vypadne z top 6

Napriek tomu, že v roku 2021 dôjde k zvýšeniu celkovej globálnej výroby smartfónov, na trhu so smartfónmi však Huawei zaznamená výrazný pokles, ktorý by ho mal vyradiť z rebríčka Top 6.

Huawei

Navyše, v roku 2021 bude značka Honor fungovať už nezávisle od Huawei. Hlavným dôvodom bolo zabezpečiť jej prežitie po tom, čo čelila rôznym sankciám USA proti vlastným operáciám. Inými slovami, Honor bude teraz na trhu so smartfónmi konkurovať svojej bývalej materskej spoločnosti. 

Očakáva sa, že novými šiestimi najlepšími značkami sa stanú spoločnosti Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo, Vivo a Transsion , ktoré budú tvoriť takmer 80% celkového globálneho trhu so smartfónmi. Stúpnuť by mali aj smartfóny s podporou 5G, ktoré by v roku 2021 mali dosiahnuť 37% z celkovej výroby telefónov.

Samotný prepad z rebríčka Top 6 bude pre Huawei zásadný. Aby spoločnosť znovuzískala stratený podiel na trhu so smartfónmi, bude musieť čeliť ešte mnohým ďalším ťažkostiam.

zdroj: gizmoochina