Dreame F9 patrí do rodiny chytrých vysávačov ekosystému Xiaomi. Vo svojej cene je prakticky bez konkurencie a disponuje všetkým, čo sa od dostupného chytrého vysávača očakáva.

Perfektná cena na EU sklade

V spolupraci s populárnym eshopom Banggood sme pripravili špeciálnu ponuku s kupónom pre tento chytrý vysávač. Práve teraz ho kúpiš len za 201 EUR a dokonca na EU sklade s dodaním do 3 – 7 pracovných dní.

Xiaomi Dreame F9 len za 160 EUR na EU sklade ✅

✂️ KUPÓN: BGCZFDF9
➡️ ODKAZ: https://www.banggood.com/custlink/vKvEP0fwDs
⚠️ K dosiahnutiu finálnej ceny potrebuješ tento ALLOWANCE KUPÓN ➡️ https://www.banggood.com/custlink/KvDyACTAf6
Ak tento produkt plánuješ objednať nezabudni pozrieť náš článok Ako správne nakupovať na eshopoch Banggood, Geekbuying či Gearbest

Bez LDS, ale selektívne rozdelenie miestností

Robotické vysávače bez LDS (laserový snímač vzdialenosti) majú výhodu, že ich je možné postaviť na plocho. To znamená, že sa dajú umiestniť pod podstatne viac kusov nábytku ako vysávače s LDS (tie majú výšku aj 10 cm). A to je prípad Dreame F9, ktorý má nízku výšku iba 8,0 cm. Nevýhodou je, že navigácia pomocou laserového merania priestoru je oveľa presnejšia ako iné navigačné systémy. A spoločnosť Dreame o tom asi dlho uvažovala.

Dreame F9 mapovanie
selektívne rozdelenie miestností bez LDS je naozaj zaujímavé

Prvý robotický vysávač spoločnosti Dreame naviguje pomocou dvojitého gyroskopu so snímačom TOF (malá čierna šošovka na vrchu). S týmto optickým snímačom detekuje F9 dvere a priechody. Z technického hľadiska robotický vysávač meria vzdialenosti pomocou TOF metódou času letu (rýchlosť + vzdialenosť). Optické snímače sú zariadenia, ktoré na detekciu objektov používajú svetlo a tak selektívne rozdeľujú miestnosti. Tento princíp už poznáme z robotického vysávača Mijia 1S. Gyroskopické senzory na druhej strane merajú rotačné pohyby robota z nabíjacej stanice a určujú tak jeho polohu.

Technické porovnanie medzi Dreame F9 a Xiaomi Mi Robot 1C

Dreame F9Mi Robot 1C
Sacia sila2500 Pa2500 Pa
NavigovanieDuálny gyroskopický senzor s TOF senzoromDuálny gyroskopický senzor s TOF senzorom
ApilkáciaXiaomi Home (AndroidiOS)Xiaomi Home (AndroidiOS)
hlučnosťnezistené50-65 dB (v závislosti od zvoleného výkonu)
batéria5200 mAh2400 mAh
nádoba na špinu/
nádoba na vodu
0.6 l/ 0.2 l0.6 l/ 0.2 l
pracovný čas2.5 h2 h
váha1,5 kg3,6 kg
rozmery35.0 x 35.0 x 8.0 cm35.3 x 35.5 x 8.15 cm
prekonávanie prekážok2 cm15°, do 2 cm
CE markingnezistenénie
funkcieFunkcia mopovania s elektronickým dávkovaním vody,
Selektívne mapovanie priestoru
Funkcia mopovania s elektronickým dávkovaním vody,
Selektívne mapovanie priestoru
Dreame F9

Implementovaný algoritmus SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) umožňuje chytrým robotickým vysávačom bez laserovej „veže“ vytvárať vizuálne mapy a zobrazovať ich napríklad v Xiaomi Home (Android, iOS). Nezvyčajné však je, že tieto modely dokážu tiež automaticky rozpoznávať miestnosti a mapovať ich na tejto mape, ako to dokáže Dreame F9. Takto môžu byť jednotlivé miestnosti zamerané a upratované vo vopred stanovenom poradí.

Dreame F9

Dlhý pracovný čas a mopovanie

Až 150 minútový pracovný čas (samozrejme na najnižšej úrovni vysávania) a 0,6 l nádobka na prach predstavuje, že Dreame F9 je vhodný aj do väčších priestorov. Používa čistiaci vzor v tvare Z, ktorý pokrýva všetky oblasti a zvyčajne žiadnu z nich nevynecháva. Skenovanie v tvare Z odkazuje na skenovanie miestností priamymi cestami. Ak robotický vysávač narazí na prekážku pred sebou, otočí sa a pokračuje v priamej ceste.

Dreame F9

Na spodnú stranu vysávača Dreame F9 je možné pripevniť zásobník na vodu s objemom 0,2 l vrátane handričky z mikrovlákna, ktorý sa dá elektronicky ovládať. Hybridný robot to rozpozná automaticky a vie, že by mal mopovať. Množstvo vody, ktoré robot prevedie z nádrže na utierku, je možné nastaviť v aplikácii (nízke, stredné, vysoké).