Zdá sa, že séria Mi 11 sa opäť rozrastie o nových členov. Aj keď si mohol postrehnúť už šesť rôznych modelov, budúci týždeň budú mať premiéru nový Xiaomi Mi 11X a Xiaomi Mi 11X Pro. Práve tieto modely sú označené ako najdostupnejšia high-end alternatíva od Xiaomi. Ich premiéra je pripravená v Indii.

Ak očakávaš, že tieto dva nové smartfóny nebudú úplnou novinkou, tipuješ správne. Tieto modely sú nové varianty zariadení, ktoré už všetci dobre poznáme. Konkrétne Xiaomi Mi 11X bude predstavovať indickú verziu Redmi K40, zatiaľ čo Xiaomi Mi 11X Pro nebude nikto iný ako Redmi K40 Pro +. Na našom európskom trhu sú známe ako POCO F3 a Xiaomi Mi 11i.

XIaomi musíme vytknúť, že komplikácia rôznych názvov smartfónov pôsobí veľmi chaoticky. Na rozdiel od iných značiek, ktoré globálne uvádzajú rovnaké modely sa Xiaomi rozhodlo zaradiť názvy modelov podľa regiónov, kde sa budú predávať.

Inými slovami, 23. apríla bude premiéra smartfónov, ktorá ťa asi veľmi neprekvapí, ale ktorá súčasne prinesie nový gadget pre Indický trh.

ZDROJ: xiaomiadictos